Kompetens och engagemang som ger resultat

Kontakt

LR Revision & Redovisning Östergyllen AB

Hamnvägen 7
590 31 Borensberg

Tel: 0141-20 93 20
Fax: 0141-20 93 29

Jan Andersson

Auktoriserad revisor / Medlem i Far
Auktoriserad redovisningskonsult / Medlem i Far

Telefon 013-31 60 85, 0141-20 93 25
Mobil 070-523 30 81
E-post jan.andersson@lr-revision.se

Läs mer om Jan här

Thomas Almgren

Auktoriserad redovisningskonsult FAR

Telefon 013-31 60 91, 0141-20 93 21
E-post thomas.almgren@lr-revision.se

Läs mer om Thomas här

Mattias Gustavsson

Revisorsassistent / Redovisningskonsult

Telefon 013-31 60 84
E-post mattias.gustavsson@lr-revision.se

Therese Hamilton

Redovisningsekonom

013-31 60 88
Epost therese.hamilton@lr-revision.se

Daniel Ingemarsson

Auktoriserad redovisningskonsult Far

Telefon 013-31 60 82, 0141-20 93 23
Mobil 070-55 37 333
E-post d.ingemarsson@lr-revision.se

Läs mer om Daniel här

Torbjörn Rogsberg

Auktoriserad redovisningskonsult / Medlem i Far

Telefon 013-31 60 81, 0141-20 93 24
Mobil 070-557 85 51
E-post t.rogsberg@lr-revision.se

Läs mer om Torbjörn här

Carina Östring

Redovisningsassistent

Telefon 013-31 60 97, 0141-20 93 22
E-post carina.ostring@lr-revision.se

 

Klicka här för vårt kontor i Linköping
Klicka här för vårt kontor i Motala

Aktuellt

Överenskommelsen mellan S,C, L och MP kan sammanfattas vad gäller förslagen som rör företag och företagare.

Läs mer

Redovisning av förmåner i arbetsgivardeklarationen

Läs mer

GDPR

Läs mer här

Stor höjning av skatt på drivmedel, hur man definierar en arbetsplats och regler för dricks mm.

Mycket nyttigt att ta del av i vårt senaste Nyhetsbrev, nr 4!

Ändring av årsredovisningslagen inför 2016 och info om hur revisionsberättelsen påverkas av nya ställningstaganden

Vårt Nyhetsbrev Banker nr 2 2015 hjälper dig reda ut vad som gäller

Skatter och personalliggare i byggverksamhet – få koll på nyligen framlagda budgetpropositionens innehåll

Läs vårt Nyhetsbrev nr 3 2015

Skattehöjningar och ökade krav på dokumentation mm – vad gäller egentligen?

Läs vårt Nyhetsbrev nr 2 2015